sty 22 2018 Outsourcing księgowości - co daje takie...
Komentarze: 0

Outsourcing księgowości - co daje takie rozwiązanie?Największą przeszkodą w pełnym rozwoju firmy jest to, że poza skupianiem się na głównym przedmiocie ich działalności, każda z nich musi poświęcać czas i energię swoich zasobów ludzkich na realizację wielu zadań pobocznych, niezbędnych przy prowadzeniu działalności gospodarczej. Czy nie można rozwiązać tego inaczej? Można, temu właśnie służy outsourcing usług.

Każda firma zobowiązana jest do rozliczania swoich przychodów i rozchodów. Rzecz w tym, że przepisy w zakresie księgowości zmieniają się szybciej niż pogoda w górach. Aby móc pozostać na bieżąco, należy regularnie śledzić zmiany, jakie zachodzą w przepisach prawnych i podatkowych, analizować decyzje wydawane przez urzędy skarbowe oraz śledzić wyroki sądów oraz NSA. Kosztuje to masę czasu i wysiłku, a i tak nie ma gwarancji, że nic nam nie umknęło. Każda, nawet drobna pomyłka może okazać się niezwykle kosztowna, o czym przekonała się już niejedna firma. W tym kontekście, warto rozważyć powierzenie całej księgowości firmy w ręce specjalistów. Tak, można stworzyć odrębny dział księgowy, ale kosztuje to sporo pieniędzy. W mniejszych firmach, taki ruch będzie po prostu nieopłacalny. Alternatywą są usługi księgowe prowadzone w ramach outsourcingu.

Co nam daje takie rozwiązanie? Przede wszystkim zyskujemy pewność, że finanse firmy zostały powierzone w dobre ręce. W tego typu firmach pracują wyłącznie wykwalifikowani specjaliści, nierzadko z wieloletnim doświadczeniem. Każda firma ma swoją specjalność - producent torebek damskich musi wiedzieć jakie trendy panują w jego obszarze rynku, przedsiębiorstwo sprzedające zdrową żywność zna oczekiwania swoich klientów, a biura prowadzące usługi księgowe muszą znać wszystkie przepisy z zakresu prawa podatkowego i na bieżąco śledzić wszystkie zmiany, jakie pojawiają się w tej dziedzinie. W przeciwnym wypadku, biuro z całą pewnością nie utrzymałoby się na trudnym i wymagającym rynku.

Sprawia to, że firma może skupić się wyłącznie na swojej działalności, a przy okazji oszczędza - koszt outsourcingu księgowości jest z reguły niższy niż koszt wynikający z zatrudnienia wykwalifikowanego personelu.

Przeczytaj też: https://www.tmf-group.com/pl-pl/services/companies/accounting-tax/

outsourcing1 : :
Do tej pory nie pojawił się jeszcze żaden komentarz. Ale Ty możesz to zmienić ;)

Dodaj nowy komentarz